Jest wiele powodów których warto czytać książki, jest wiele. Jednym z nich jest rozwój naszej wyobraźni. Książki są dla niej pokarmem, pozwalają nam wykreować fantastyczne światy, a także wczuć się w los bohaterów zastanawiając się „co bym zrobił na jej/jego miejscu?”. Filmy czy gry komputerowe pozwalają nam na „naoczny” kontakt z bohaterami, w przypadku książki wszystko tworzymy we własnej głowie. Pomagają też oswoić się z ortografią – dzieci z frezowanie CNC dysortografią czytające dużo książek mogą zapamiętywać słowa. Wielu z nas na pewno łapie się na tym, że, nawet nie znając jakiejś zasady ortograficznej, myślimy sobie, widząc słowo napisane z błędem, że jest napisane nie tak, jak powinno, że wygląda „dziwnie”.

Czytanie pozwala nam też poznać nowe słowa, których nie poznamy oglądając telewizję czy podczas luźnych rozmów. Książki wzbogacają gumy czarne nasze słownictwo. Są też świetnym pretekstem do rozmowy i nawiązywania znajomości. Dzięki rozmowie o ulubionych książkach możemy podczas nudnej imprezy poznać miłość swojego życia lub najlepszego przyjaciela. Książki rozwijają, nakłaniają do przemyśleń i działań, zmiany własnego życia i postępowania. Mogą być uzupełnieniem naszego nastroju lub wręcz przeciwnie – poprawić go gdy jesteśmy smutni. Pozwalają nam w deszczowy dzień przenieść się do krain, gdzie zawsze świeci słońce.

Towarzyszą nam w ważnych chwilach naszego życia i przypominają nam o nich. A przede wszystkim – są świetną rozrywką. Zabiorą nas tam gdzie chcemy, wprowadzą nas w stan euforii (gdy ekscytujemy się losami bohaterów, ich sukcesami, ich szczęściem) jak i nieźle nas wystraszą (jak w przypadku książki Kinga „To”, zwłaszcza czytanej przed snem). Książki to niezwykła przygoda, która nic nas nie kosztuje!

Artykuł napisałi:

Zobacz stronę autora: tulejki producent na zamówienie

Related Posts